Шкупи и Левски играят при 0:1 в първи мач от втория

...

НА ЖИВО: Шкупи - Левски 0:1, гол на Уелтън

Шкупи и Левски играят при 0:1 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Двубоят може да следите в Gong.bg, който ще ви направи съпричастни към конфликта, като го наблюдава минута по минута. В 31-ата минута Уелтън откри резултата.

Първата добра опция в мача се откри през " сините ", които през днешния ден са в жълти екипи. В 5-ата минута Жереми Петрис центрира отдясно, а в наказателното поле Уелтън и Рикардиньо си попречиха. Кълбото доближи до Джавад ел Джемили, който от дребен ъгъл стреля над вратата. Минута по-късно Уалид Хамиди пропусна да се разпише след голяма неточност на Пламен Андреев. Вратарят не съумя да отиграе върната топка от Кристиан Димитров. Кълбото се озова в алжиреца, който обаче не съумя да откри опразнената врата.

В 9-ата минута столичани проведоха бърза контраофанзива. Рикардиньо с глава откри Ел Джемили, който проби на скорост през центъра. Мароканецът опита пас наляво към Уелтън, който обаче беше кръстосан от Кристиян Тошевски. Малко по-късно Реналдо Сифъс проби рисково отляво. Ямаецът съумя да надбяга Хосе Кордоба и навлезе в наказателното поле на " сините ", само че Кристиан Димитров със страховит шпагат го спря.

В 17-ата минута Левски получи право да извърши директен свободен удар. Асен Митков центрира на далечната греда, където Кристиан Димитров беше изтърван от отбраната на Шкупи и насочи удар с глава, само че Артан Илязи улови.

Постепенно северномакедонците изнесоха играта в половината на " сините ". В 28-ата минута домакините стигнаха до корнер, след който Михал Пинтер насочи рисков удар с глава, който Пламен Андреев съумя да избави.

В 31-ата минута Левски стигна до гол! Кристиан Димитров с пас от дълбочина откри Рикардиньо в наказателното поле. Нападателят опита удар, който обаче не се получи, само че това се получи асистенция към Уелтън, който от вратарското поле не сбърка и даде задатък на " сините ".

В 35-ата минута столичани проведоха страхотна контраофанзива след осъществяване на директен свободен удар от Шкупи. Жереми Петрис взе топката от наказателното поле на Левски, напредна и стигна съвсем до това на домакините, след което насочи удар, само че около лявата греда.

Шкупи - Левски 0:1

0:1 Уелтън (31)

ШКУПИ:  1. Артан Илязи, 5. Кристиян Тошевски, 96. Дарко Илиески, 42. Михал Пинтер, 32. Ангелче Тимовски, 88. Кевен, 10. Дуду, 37. Алберт Диене, 22. Марио Ричков, 29. Реналдо Сифъс, 20. Уалид Хамиди

Резерви : 92. Андрея Ефремов, 2. Марио Младеновски, 3. Блертон Шежи, 7. Арби Воша, 8. Адем Али, 11. Кристиян Трапановски, 21. Хамза Рамани, 44. Идриз Османовики, 77. Суад Сахити, 78. Алекс Златков, 99. Кристиян Ачковски

Треньор: Джихат Арслан

ЛЕВСКИ:  1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиян Димитров, 2. Жереми Петри, 8. Андриан Краев, 5. Келиан ван дер Каап, 17. Уелтън, 27. Асен Митков, 1. Ел Джемили, 9. Рикардиньо

Резерви: 1 3. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 7. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов